Erasmus+

Erasmus+
Logo

Cieceres pamatskola veiksmīgi īstenojusi Erasmus+ projektu, veicinot iekļaujošo izglītību.

Erasmus+projekta īstenošana

No 2023. gada 1. marta līdz 2024. gada 30. augustam Cieceres pamatskola aktīvi piedalījās Erasmus+ programmas projektā “Iekļaujošā izglītība Cieceres pamatskolā”. Projekta mērķis bija  veicināt iekļaujošās izglītības attīstību Cieceres pamatskolā, uzlabot izglītības kvalitāti skolā, īpašu uzmanību pievēršot katra skolēna individuālajām vajadzībām.

30 skolotāji no Cieceres pamatskolas apmeklēja 8 mācību mobilitātes dažādās Eiropas valstīs (Spānija, Grieķija, Islande, Itālija, Īrija, Horvātija) kopumā apgūstot 209 kursu dienas. Šī pieredze ļāva pedagogiem apgūt jaunas, inovatīvas mācīšanas metodes un pieejas, kas veicina iekļaujošu mācību vidi.

Projekta rezultātā:

  • Uzlabota pedagogu kompetence: skolotāji ieguva plašākas zināšanas par to, kā atbalstīt skolēnus ar dažādām mācīšanās grūtībām un vajadzībām.
  • Individualizēta mācīšanās: tika papildināti individuālie mācību plāni, kas ļauj katram skolēnam attīstīties savā tempā un sasniegt savus maksimālos rezultātus.
  • Ciešāka sadarbība ar vecākiem: tika izveidota cieša sadarbība ar skolēnu vecākiem, kopīgi meklējot risinājumus un atbalstot skolēnu mācīšanos.
  • Iekļaujoša skolas vide: skolā tika radīta atbalstoša un iedvesmojoša mācību vide, kurā visi skolēni jūtas vērtīgi un piederīgi.

Ar gūto pieredzi, zināšanām dalījāmies kursos “Iekļaujošā izglītība – pieredze un prakse Eiropā”, ko apmeklēja 90 Saldus novada pedagogi, atbalsta personāls.

Cieceres pamatskolas pieredze apliecina, ka Erasmus+ projekti ir lielisks veids, kā uzlabot izglītības kvalitāti un veicināt skolēnu attīstību, ieviešot jaunas mācīšanas metodes un stiprinot sadarbību ar vecākiem, skola ir kļuvusi par vēl labāku vietu mācīšanai un mācībām.

Erasmus+ finansēts Cieceres pamatskolas īstenots projekts“Iekļaujošā izglītība Cieceres pamatskolā”.

Projekta numurs: 2022-2-LV01-KA122-SCH-000097398

Sagatavoja projekta vadītāja Ieva Saulesleja-Homane


 

Kopš 2023.gada 1.marta Cieceres pamatskolas pedagogiem ir iespēja piedalīties mācību mobilitātes braucienos uz dažādām valstīm.
Šajos kursos esam guvušas jaunas metodes, mācību stratēģijas un paņēmienus skolēnu mācību procesa dažādošanai. Uzzinājušas – kā iekļaujošo izglītību veido citās Eiropas savienības valstīs, iepazinām prakses piemērus, ko varam pārnest un ieviest Cieceres pamatskolā.
Oktobrī tika organizēts brauciens uz Itāliju, kurā tika apgūts kurss “Iekļaujošas mācību vides izstrāde, lai atbalstītu visus studentus”.
Novembrī tika organizēts brauciens uz Islandi, kurā tika apgūts kurss “Apzinātība un meditācija”.
Februārī tika organizēts brauciens uz Spāniju, kurā tika apgūts kurss “Skolotāju noturība un labklājība: līdzsvara kopšana, lai gūtu panākumus klasē”
Ar iegūto pieredzi, zināšanām Cieceres pamatskolas pedagogi dalīsies metodiskajā dienā 14.martā.
Mācību braucieni notiek Erasmus+ finansētā un Cieceres pamatskolas īstenotā projekta “Iekļaujošā izglītība Cieceres pamatskolā” ietvaros. Projekta numurs: 2022-2-LV01-KA122-SCH-000097398. Projekta koordinatore I.Saulesleja-Homane

GRIEĶIJA

Grieķija

Erasmus+ ISLANDE

Islande

Erasmus+ FLORENCE

Florence

„Iekļaujošā izglītība Cieceres pamatskolā”

2023.gada martā uzsākam projektu (KA-1) Erasmus+ mācību mobilitātes skolu pedagoģiskajam personālam „Iekļaujošā izglītība Cieceres pamatskolā”, projekta. Nr. 2022-2-LV01-KA122-SCH-000097398.
Projekta mērķis: Veicināt iekļaujošās izglītības attīstību Cieceres pamatskolā. Produktīva, pielāgota mācību procesa organizēšana Cieceres pamatskolā, izmantojot apgūtās mācību metodikas.
Kursos vēlamies izzināt dažādo Eiropas valstu pieredzi iekļaujošās izglītības organizēšanā, metodoloģijā un realizēšanā.
Lai sasniegtu projektā izvirzītos mērķus no kursu piedāvājuma tika atlasīti: novatorisku metožu izmantošana iekļaujošās
izglītības veicināšanai, dažādas stratēģijas skolēnu dažādo vajadzību apmierināšanai, metodikas skolēnu dusmu, agresijas
mazināšanai, mācību motivācijas veicināšanai, atbilstošu programmu izveidei, ievērojot iekļaujošās izglītības principus,
klases pārvaldības principus un metodes, valodu mācīšanas metodoloģiju, alternatīvas metodes mācību procesa
pielāgošanai.
Projekta realizācijas laiks: 2023.gada 1.marts-2024.gada 31.augusts.
Paredzētas 8 mobilitātes 30 dalībniekiem.
Projekta vadītāja I.Saulesleja-Homane