Karjeras pasākumi 2019./2020.

2.marts 2020. Iedvesmojoša lekcija jauniešiem

2.martā projekta “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Cieceres pamatskolā un Kalnsētas pamatskolā viesojās apmācību treneris Aleksis Daume, kurš 8.-9.klašu jauniešiem atklāja jaunu pieeju, kā ieraudzīt pasauli īstajā kontekstā, saprotot, kas jādara. Aleksis lika aizdomāties par jauniešu brieduma veidošanos, kā to saprast un veicināt. Iedvesmojošās lekcijas laikā tika aizmirsts pat telefons, un tas izsaka visu! paldies Aleksim Daumem par kvalitatīvi sniegto nodarbību, savukārt jauniešiem par nodarbības augsto novērtējumu!

Izdevumi par pasākuma īstenošanu tiek segti no projekta “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/1/001

 


No 14.janvāra atvērta skolēnu pieteikšanās ikgadējai Junior Achievement Latvia (JA Latvia) karjeras izglītības programmai Ēnu diena. Šogad tā norisināsies 12.februārī. Šī gada Ēnu dienas tēma – perspektīvās profesijas, kuras nākotnē saskaņā ar šī brīža darba tirgus prognozēm būs pieprasītākas nekā tajās pieejamo speciālistu skaits. Pamatā tās ir profesijas tādās nozarēs kā dabas zinātnes, matemātika, informācijas tehnoloģijas, inženierzinātnes, ražošana, būvniecība un veselības aprūpe.

Ēnu devēju un ēnotāju sastapšanās notiek karjeras portālā enudiena.lv.  No 2019. gada 12. decembra savas vakances reģistrēt ir uzsākuši ēnu devēji un uz šo brīdi skolēnu izvēlei jau ir pieejamas  2300 dažādas vakances. Uzņēmumi, organizācijas un iestādes, kas to vēl nav paguvuši, ir aicināti reģistrēt savas vakances portālā www.enudiena.lv līdz 30. janvārim. 

Starp portālā enudiena.lv publicētajām vakancēm skolēni var izvēlēties ēnošanas vietu, uz kuru doties šogad. Izvēle skolēniem jāizdara līdz 7. februārim.

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Vai zini kā izskatījās 2019. gada Ēnu diena skaitļos un faktos?


 

11.novembrī Demo laboratorija Saldū.
Tehnobusa mērķis ir atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazīstināt skolu jaunatni ar modernajām tehnoloģijām, izglītības un karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē un rosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm. Tiek attīstīta sadarbība starp izglītības iestādēm, darba devējiem un jauniešiem. Tehnobuss ir mobila ar modernām tehnoloģijām aprīkota demo laboratorija, kas ir izveidota uz 18m gara autobusa bāzes un ir aprīkota ar modernām metālapstrādes, automātikas un citām tehnoloģijām.

 

18. oktobrī 9.kl. prezentē dažādas profesijas jaunāko klašu skolēniem

16. oktobrī Saldus tehnikuma direktore atzinīgi novērtē skolēnu dalību karjeras dienās un saņēma pateicību.

15.oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros 1.-6.klases skolēni apmeklēja Saldus novada iestādes.

16.oktobrī  arī Cieceres pamatskolas 7.-9.klases skolēni piedalījās karjeras nedēļas pasākumā „Nākotnes profesijas”, kur apmeklēja Saldus novada iestādes.

Izdevumi par pasākuma īstenošanu tiek segti no projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

Septembrī skolotāji apkopoja informāciju par to, ko sagaida no skolēna.

Turpretim skolēni diskutējot, nonāca pie secinājumiem, kadu vēlētos redzēt mūsdienu skolotāju.